«Інтер» транслює заклики розстріляти Яценюка, «Україна» — покарати Саакашвілі за «вбивства»
«Сегодня» повісили на Саакашвілі щонайменше п’ять убивств, хоча прокуратура його в них не підозрює. А «Подробности» передали заяву Сергія Капліна про те, що Авакова та Яценюка потрібно «ставити до стінки».
«Шизофренія» на «Інтері»
«Інтер» передав в ефірі новину, що була вигадана сепаратистським сайтом та спростована ще два роки тому.
Які думки нав’язують українцям теленовини? Тенденції маніпуляцій липня 2017-го
Підігравання владі в питанні Саакашвілі, багаторазове використання коментаторів-«експертів» на «Інтері», діаметрально протилежне висвітлення тих самих подій на різних телеканалах і вкотре просування бізнес-інтересів власника на «1+1» — тележурналісти досягають нових висот у цих маніпуляціях.
Кого журналісти найбільше піарили в липні? (інфографіка)
Цього місяця лідером із реклами в новинах став «Опозиційний блок». Якщо, звісно, не рахувати аксіоматичного лідерства Ахметова.
Літні канікули на телебаченні: «Інтер» знущається з Рабіновича, «Україна» аналізує торс Путіна
Телеканал «Інтер» присвятив сюжет сумнівній критиці колишнього члена «Опозиційного блоку» Вадима Рабіновича, а телеканал «Україна» — спекуляціям про те, навіщо Володимир Путін показав світові свій прес.
На ICTV кореспонденти купаються в пиві, на «1+1» — розповідають про альтруїзм МАУ
Журналісти ICTV вирушили на пивний курорт і спробували місцеві «ліки» на собі. Тим часом їхні колеги з «1+1» намагалися пояснити, чому позов МАУ проти Мініфраструктури — це корисно для українців.
Саакашвілі та мовчазна згода теленовинарів
Спочатку журналісти не згадували про критику влади від Саакашвілі, потім перестали згадувати про Саакашвілі взагалі.
«Ікона корупції» проти «експлуататора дітей»
Телеканали по-своєму визначали переможців піарної битви Ляшка і Капліна. Не забули журналісти піарити й владну верхівку – Порошенка та Гройсмана – на допомозі міжнародному бізнесу та малим господарствам.
«Інтер» використав річницю вбивства Павла Шеремета у своїх інтересах
Сюжет «Подробностей» критикує Авакова у 13 разів довше, ніж згадує про загиблого. Тут немає жодної згадки про Шеремета як про людину чи журналіста. Водночас критика МВС виглядає сумнівно – на каналі заявляють, що силовики можуть бути причетними до вбивства, не наводячи жодних доказів.
Як телеканали борються з медичною реформою й лоукостами. Маніпуляції в новинах 10–16 липня
У питаннях медичної реформи та приходу Ryanair в Україну триває «день бабака»: ті ж самі телеканали використовують ті ж самі маніпулятивні аргументи, аби лишити все як є.

Автори

К
С