Кінець епохи «ВКонтакте» в Україні? Огляд подій у світі нових медіа за 11-31 травня
Марк Цукерберг нарешті закінчив Гарвард. The Guardian опублікувала інструкції, якими керуються модератори Facebook. В Україні заблокували доступ до «Вконтакте» та «Одноклассников». Instagram взяла ще більше від Snapchat.
Сергій Жадан: Мова ненависті — це мова слабаків
Про це під час дискусії «Мова ворожнечі в літературі й медіа», що відбулася в рамках «Книжкового арсеналу», заявив сучасний український поет Сергій Жадан. Він переконує, що речі потрібно називати своїми іменами, як-от терористів — терористами, проте, на його думку, українці мають стати прикладом того, як слід говорити з позиції сили, а не слабкості.
Норвезькі журналісти пролили світло на вбивство, яке поліція не змогла розкрити за півсторіччя
У листопаді 1970 року в глухій місцині норвезької долини Ісдален було виявлено частково спалений труп жінки. Таємничі обставини загибелі нагадують сюжет детективу Агати Крісті: поліція так і не змогла встановити причину смерті. Тепер журналісти телерадіокомпанії NRK вирішили продовжити це розслідування.
Інформаційному впливу Кремля найефективніше протидіє громадянське суспільство – дослідження ГО «Детектор медіа» (ВІДЕО)
Індекс інформаційного впливу Кремля засвідчує, що у чотирьох країнах — Україні, Грузії, Угорщині та Чехії — медіапростір є сприятливим для російського впливу, однак найкращий опір йому чинить громадянське суспільство. Якщо говорити про політичну відповідь, то лідером у протидії пропаганді серед чотирьох країн є Україна.
Як уникнути фейків — інструкція Facebook. Огляд подій у світі нових медіа за 21 квітня — 10 травня
Кількість користувачів Facebook сягнула майже двох мільярдів, Instagram — 700 мільйонів. Facebook продовжує боротися з фейками та екстремістським контентом, а також планує платити виданням за створення відеоконтенту. Тим часом Twitter та Bloomberg запускають новинний канал.
«Лікарі виписували незаконні рецепти, отримуючи за них по $200 готівкою» — лауреат Пулітцерівської премії Ерік Ейр про опіоїдну кризу в США
Журналіст The Gazette-Mail Ерік Ейрдовів, що діяльність фармацевтичних компаній призвела до великої кількості передозувань і смертей мешканців штату Західна Вірджинія, за що отримав Пулітцерівську премію. Він розповів MediaSapiens, чому лікарі виписували рецепти на сотні знеболювальних для своїх пацієнтів, та як дізнався про історію Мері Кетрін Маллін, котра померла від передозування.
Про «порнопомсту», альтернативну стрічку новин і вбивство у Facebook
Компанія Facebook упровадила позначку «суперечливий контент» і тестує альтернативу стрічці новин, а Instagram оголосила про одну з найбільш очікуваних інновацій. Огляд подій у світі нових медіа за 20 березня — 20 квітня.
Навіть ми не можемо передбачати майбутнє — продюсерка CNN Дайана ЛаПоста
Продюсерка та авторка CNN Дайана ЛаПоста (Diane LaPosta) в рамках Digital Disruption Forum розповіла про те, як стрімкий розвиток соцмереж вплинув на алгоритми збору інформації та ландшафт роботи журналістів корпорації.
Ми готові співпрацювати з університетами — керівниця відділу розвитку та навчання «1+1 медіа» Вікторія Гнап
В інтерв’ю MediaSapiens Вікторія Гнап розповіла про вади нинішньої журналістської університетської освіти та про те, як організовано навчання у Вищій школі Media & Production.
Як британські банки відмивали мільярди російських грошей — розслідування The Guardian
Відповідно до розслідування The Guardian, зо два десятки найбільших британських банків були залучені до операції «Ландромат» — міжнародної схеми з відмивання величезних грошових сум, виведених із Росії. За даними видання, в цілому через них пройшло близько 740 млн доларів, більше половини з яких — через банк HSBC. У переліку опинився навіть Coutts — той, котрим користується британська королева.

Автори

К
С