Дружба «акул» та «китів»: як ГО співпрацювати зі ЗМІ
Надсилати прес-реліз чи писати редактору «у приват»? Якими темами громадські організації можуть зацікавити медіа? Як журналісти можуть допомогти благим справам ГО? Про це та інше ішлося 16 листопада на дискусії, організованій Інститутом масової інформації (ІМІ) в рамках VI Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства України.
Як відновити довіру мешканців Донбасу до ЗМІ?
Як засвідчило дослідження ГО «Детектор медіа», при виборі джерел інформації жителі Донбасу в першу чергу керуються емоціями — вони більше довіряють окремим персоналіям (журналістам, блогерам), а не інcтитуціям. Жителі відчувають гостру нестачу позитивних новин та життєво необхідної інформації про власний регіон, через що виникає недовіра до ЗМІ.
Що почитати, аби наблизитися до світу IT-технологій: три книжкові новинки
У листопаді оглядаємо три книжки: «Інноватори» Волтера Айзексона, «Стартап на мільйон» Тімура Ворони та «Як музика стала вільною» Стівена Вітта.
Від «абсолютної правди» до повної брехні: як у Норвегії перевіряють факти
Спільний проект двох газет і двох телеканалів перевіряє заяви політиків та повідомлення у ЗМІ й соцмережах, а також надає оцінку достовірності кожного матеріалу.
Французький фрілансер Себастьєн Гоберт: Матеріали про українські реформи дуже важко продати
В інтерв’ю MediaSapiens Себастьєн Гоберт розповів, які плюси та мінуси постійної роботи на фрілансі та навіщо створено Daleko-Blisko – об’єднання журналістів, зацікавлених посткомуністичною Європою.
«Із 5,5 мільйонів населення нашу газету щодня читає мільйон», — фінський журналіст Юссі Ніемеляйнен
Чому видання Helsingin Sanomat має величезну кількість передплатників друкованої та електронної версій, як побудована робота міжнародного відділу й чи цікаві події в Україні фінській аудиторії — в інтерв’ю MediaSapiens розповів Юссі Ніемеляйнен.
Між джинсою й недовірою: де шукати вихід українським ЗМІ
Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, ГО «Детектор медіа» та Академія української преси поділилися результатами моніторингів ЗМІ та разом з колегами обговорили, як стан українських медіа можна покращити.
Як навчитися помічати маніпуляції в новинах — новий онлайн-курс «Детектора медіа»
26 вересня громадська організація «Детектор медіа» презентувала онлайн-курс «Новинна грамотність», розрахований на широку аудиторію: від студентів та викладачів журфаків до всіх, кого цікавить тема медіа.
«В Латвии все уже понимают, что такое российская пропаганда, но часть населения с ней согласна», — латышская журналистка Санита Емберга
Известная латышская журналистка рассказала о работе некоммерческого центра журналистских расследований, главных месседжах российской пропаганды в Латвии и невозможности ее опровержения для старшего поколения.
Вісім публікацій про незалежність України — огляд іноземних медіа
Сьогодні Україна відзначає 26-ту річницю незалежності. MediaSapiens вирішив пригадати, як про референдум 1991 року та Акт проголошення незалежності України писали в іноземних медіа.

Автори

К
С