«Не списуйте нас», — телеведуча Уляна Пчолкіна виступила на захист абітурієнтів, які мають інвалідність
Чи мають можливість абітурієнти з інвалідністю вступити на спеціальність «Ведучий програм телебачення»? Разом із телеведучою Уляною Пчолкіною ми з’ясовували це в директора Інституту журналістики Володимира Різуна.
Максим Буткевич: Українські журналісти, поширюючи ксенофобські меседжі, працюють відлунням російських ЗМІ і «русского міра»
Як ЗМІ висвітлювали масові напади на жінок у Кельні, чому небезпечні інформаційні вкиди щодо біженців і як зарадити мові ворожнечі в медіа — про це в інтерв’ю MediaSapiens розповів правозахисник, експерт проекту «Без кордонів» ГО «Центр соціальна дія», Максим Буткевич.
Як розповідати про людей з інвалідністю: поради для журналістів
Медійникам варто уникати такого висвітлення, яке зводить опис людини до однієї характеристики — її інвалідності та заважає побачити людину-особистість. Ми зібрали практичні поради про те, які стереотипи слід руйнувати, до якої коректної мови вдаватися, які кадри використовувати під час зйомки та як спілкуватися з людьми з інвалідністю.
Немає інваліда. Є людина
3-го грудня світова спільнота й ми відзначатимемо Міжнародний день людей з інвалідністю.
Журналістика крізь гендерні окуляри
Сьогодні у ЗМІ спостерігається зміщення балансу: в якихось сферах панівну позицію тримають чоловіки, в інших — жінки. Однак якщо вітчизняна журналістська спільнота прагне відповідати стандартам незалежних медіа, слід подавати гендерно збалансовані повідомлення.
Кілька крапок над «і»нформаційною війною
Із кожним новим викликом українські громадяни доводять, що готові гуртуватися. Й давати відсіч кожному, хто зазіхне на нашу свободу. Та попри цю дивовижну згуртованість, у ЗМІ з’являються повідомлення про нові випадки расизму і ксенофобні прояви до «чужинців».
Крим: перезавантаження українських ЗМІ
Чотири дні в Криму – без журналістського посвідчення. Саме під таким «прикриттям» доводилося працювати. 
Cвобода слова не по кишені. Доведено «Укрзалізницею»
Україна повертається до практики надмірних стягнень із журналістів та інших активних громадян у справах про захист ділової репутації
Як журналісти «пройшлися» судами
Наскільки українські суди доступні для маломобільних груп населення, перевіряли журналісти
Журналістика як правозахист
Існує необхідність створювати мережу журналістів, які пишуть про права людини…

Автори

К
С