Аналітики The Economist вибачилися за вислів «громадянська війна» про Донбас

Аналітики The Economist вибачилися за вислів «громадянська війна» про Донбас

17:54,
17 Серпня 2017
2614

Аналітики The Economist вибачилися за вислів «громадянська війна» про Донбас

17:54,
17 Серпня 2017
2614
Аналітики The Economist вибачилися за вислів «громадянська війна» про Донбас
Аналітики The Economist вибачилися за вислів «громадянська війна» про Донбас
Автори:
Дослідницька організація The Economist Intelligence Unit вибачилася за фразу «громадянська війна на Донбасі», яку було вжито в описі рейтингу найкомфортніших міст світу, опублікуваному в журналі The Economist.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Як видання писало раніше, згідно зі щорічним дослідженням, яке проводять експертів The Economist, Київ посів 131 місце зі 140 у списку найкомфортніших для життя міст.

На помилку звернули увагу у Посольстві України у Великій Британії, надіславши до редакції листа із проханням виправити її. Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко відзначила, що в Україні триває не «громадянська війна», а військова агресія Кремля, як це  визнали в ООН, ОБСЄ, Раді Європи та інших організаціях.

Крім того до The Economist щодо цього звернувся постійний читач Олександр Волков. Текст свого листа він  виклав на своїй Facebook-сторінці. Пан Волков також попросив пояснити, чому дослідники вжили транслітерацію Donbass за російським зразком, а не Donbas за українським.

Українець відзначив, що вживання російських кліше свідчить про те, що над оцінкою Києва у рейтингу працював консультант з Росії, відтак сама позиція Києва у списку не викликає довіри.

Представник The Economist Intelligence Unit надіслав у Посольство України та Олександру Волкову майже ідентичні листи-відповіді, у яких вибачилися за використання словосполучення «громадянська війна на Донбасі».

«Ми змінили термін "громадянська війна" на "конфлікт" для усіх майбутніх завантажень дослідження та майбутніх звітів. Ми сподіваємось, це виправлять вже сьогодні в нашому офісі в Нью-Йорку. Ми також змінили Donbass на Donbas», – йдеться в відповіді дослідницької організаії.

Аналітик The Economist Intelligence Unit вибачився за помилку та назвав її «успадкованою проблемою»: «Коли конфлікт лише розпочався, його називали "громадянською війною" та "внутрішньою війною" чи "не міжнародною війною" у багатьох світових медіа та міжнародних організаціях».

Він запевнив, що використання хибного терміну не було зумовлене зовнішніми чинниками, а сам рейтинг є абсолютно коректним.

Посольство України у Великій Британії в своєму Twitter подякувало The Economist Intelligence Unit за виправлення помилки. «Ми поділяємо силу правди», – відзначили у відомстві.

Вчора посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф в своєму Twitter заявила, що їй важко погодитися з низькою оцінкою Києва у рейтингу комфортних для життя міст. «Так, є питання, однак завдяки реформам і рішучості я бачу, що це місто рухається вгору, а не вниз», – написала вона.

Нагадаємо, у червні відомий британський таблоїд The Daily Mail вніс правки в матеріал, в якому назвав Кримський півострів «південним заходом Росії». Того разу посольство України у Великій Британії надіслало до редакції The Daily Mail звернення, в якому нагадало, що Крим є українською територією, яка була незаконно анексована Російською Федерацією.

А минулого року Комітет Верховної ради у закордонних справах звертався до телеканалу BBC з приводу неприпустимості вживання терміну «громадянська війна» стосовно конфлікту в Україні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
mariusgeanta.ro
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду