Нам не відомо, якими будуть обмеження для «Радіо Свобода» в РФ – Томас Кент

Нам не відомо, якими будуть обмеження для «Радіо Свобода» в РФ – Томас Кент

12:31,
5 Грудня 2017
1899

Нам не відомо, якими будуть обмеження для «Радіо Свобода» в РФ – Томас Кент

12:31,
5 Грудня 2017
1899
Нам не відомо, якими будуть обмеження для «Радіо Свобода» в РФ – Томас Кент
Нам не відомо, якими будуть обмеження для «Радіо Свобода» в РФ – Томас Кент
Автори:
Президент «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Томас Кент заявив, що медіакорпорації наразі невідомий характер обмежень її роботи в РФ після внесення до списку ЗМІ-«іноземних агентів».

Про це він сказав у відеозаяві.

За словами пана Кента, корпорація «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» повідомлена про внесення Міністерством юстиції Росії кількох її проектів у список ЗМІ – «іноземних агентів».

Нагадаємо, цей список 5 грудня оприлюднив Мін'юст Росії. До нього ввійшли «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода (РСЕ / РС)» та 7 її окремих медіапроектів: «Крым.Реалии», телеканал «Настоящее Время», «Фактограф», татарсько-башкирська служба Радіо Свобода (AzatliqRadiosi), «Сибирь.Реалии», «Idel.Реалии», і «Кавказ.Реалии». Крім того, до переліку потрапила й інша медіакорпорація – «Голос Америки».

«Поки що комплексний характер цих обмежень невідомий. Ми ретельно вивчимо всі повідомлення від Міністерства (юстиції – ред.) та інших російських офіційних організацій. Водночас, ми як і раніше, прихильні продовжувати нашу журналістську працю в інтересах надання точних і об’єктивних новин нашим російськомовним аудиторіям», – сказав Томас Кент.

За його словами, Міністерство юстиції Росії зазначило, що нове визначення буде означати ще більше «обмежень» на роботу медіа.

«Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода» є частиною системи міжнародного мовлення США як некомерційна медіакорпорація. Вона має за завдання поширювати цінності демократії і громадянського суспільства, звертаючись до аудиторії тих країн, у яких свобода преси або заборонена, або обмежена владою, або поки що не стала нормою життя суспільства.

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США. Коли стало відомо про таку вимогу з боку США, президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

1 грудня голова комітету з регламенту і контролю Державної думи РФ Ольга Савастьянова заявила, що парламент може заборонити відвідини засідань американськими журналістами. Цей крок стане відповіддю на нещодавнє позбавлення журналістів RT акредитації в Конгресі США. 

Як писав MediaSapiens, днями до Держдуми Росії внесли законопроект, який пропонує з 1 січня 2018 року карати штрафами іноземні ЗМІ в Росії у випадку визнання їх «іноземними агентами» чи порушення відповідного закону. Пропонований розмір штрафу становить від 10 тисяч рублів для фізичних осіб і до 5 мільйонів рублів для юридичних. У новому законопроекті передбачений також адміністративний арешт до 15 діб.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
скріншот відео «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду